Jak zimą pić więcej wody?

2018-12-08

Picie wody, o czym na pewno każdy z Was dobrze wie, wywiera pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. I powinno być jednym z naszych  nawyków - takich, które wchodzą w krew i stają się codziennym, niezauważalnym rytuałem. Podpowiadamy jak tego dokonać, zwłaszcza zimą, kiedy nie odczuwamy takiego pragnienia jak w lecie.

1.Zawsze miej przy sobie butelkę z wodą - czy wychodzisz na spacer, do pracy, szkoły, czy siedzisz przy komputerze. Butelka do torby lub na biurku - zawsze obok. W końcu zaczniesz po nią sięgać mimowolnie.

2. Jeśli nie lubisz wody bez smaku - dodaj do niej plaster cytryny lub pomarańczy, kilka mrożonych lub świeżych owoców, korzeń imbiru, listek mięty, łyżkę miodu. W ten sposób stworzysz w kilka sekund smaczny i naturalny napój.

3. Ustaw przypomnienie w telefonie i pij wodę np, co 30 minut lub co godzinę. Możesz też zainstalować do tego specjalną aplikację, która przypomni Ci o porcji wody bez ręcznego ustawiania alarmu. Pij, zanim pojawi się pragnienie!

4. Zawsze stawiaj szklankę wody przy łóżku przed pójściem spać. To najprostszy sposób, aby wypić ją zaraz po przebudzeniu i zdrowo zacząć dzień od szklanki wody.

5. Pij szklankę wody pół godziny lub kwadrans przed posiłkami lub po posiłku. Pamiętaj, aby nie pić w trakcie jedzenia, ponieważ utrudnia to trawienie ze względu na zmniejszenie stężenia enzymów trawiennych.

A Wy jakie macie sposoby, aby pić więcej wody i pamiętać o niej w ciągu dnia?