Jak zadbać o zdrowie jesienią?

2018-11-17

Jesienią jesteśmy szczególnie narażenie na różnorodne infekcje - jak naturalnie zadbać o zdrowie i zapewnić sobie aktywny tryb życia?

Spadek sił witalnych, senność, rozdrażnienie, melancholia - to wszystko dopada nas z powodu niedoboru światła słonecznego, a co za tym idzie - witaminy D, bardzo ważnej do utrzymania prawidłowych przemian fizjologicznych.

Suplementacja - na rynku dostępnych jest wiele zdrowych suplementów diety zawierających witaminę D3. Warto po nie sięgnąć, aby nie dać się jesiennej chandrze. Witaminę D zawierają też tłuste ryby morskie - najwięcej śledź i makrela, o połowę mniej łosoś, trochę mniej tuńczyk. Pewne ilości witaminy D są też w jajach i żółtym serze.

Aktywność fizyczna - zdecydowanie wzmacnia odporność! Jeśli zniechęcają nas sporty na zewnątrz ze względu na brzydką pogodę, do wyboru mamy szereg aktywności na siłowni, w klubie fitness, a nawet we własnym zaciszu domowym.

Nawadnianie organizmu - ważne przez cały rok, nie tylko w czasie upałów! Warto sięgnąć po Selenkę Wieniec-Zdrój - wodę bogatą w minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Relaks i gorąca kąpiel - nie ma nic przyjemniejszego po zimnym, deszczowym dniu niż rozgrzewająca kąpiel! Idealna na poprawę nastroju oraz rozgrzanie organizmu.

Bogata dieta - należy sięgać po owoce i warzywa, dobrze sprawdzą się też np. rozgrzewające zupy-kremy, wszelkie kiszonki oraz ciepłe śniadania. Warto zawsze mieć w domu takie produkty jak miód, imbir i cytryna.