Jak zdrowo przetrwać upalne lato?

2018-08-10

Pełnia lata! Zebraliśmy dla Was garść informacji i porad, jak spędzić je zdrowo. Dowiecie się, jak chronić się przed upałami, ile i co należy pić w ciągu upalnego dnia oraz jakich kremów używać.

  1. Wysokie temperatury sprzyjają szybkiemu odwodnieniu. Gdy się pocimy, z naszego organizmu ubywa nie tylko woda, ale i składniki mineralne. Zawsze warto mieć przy sobie butelkę wody, np. bogatej w minerały Selenki Wieniec-Zdrój. Można dodać do niej sok z cytryny lub innych cytrusów, kilka liści mięty, łyżkę miodu, a nawet szczyptę soli - wszystko po to, aby nawodnić się jeszcze lepiej. Sól pomoże utrzymać na odpowiednim poziomie sód w organizmie, a miód doda nam zdrowej dawki węglowodanów.
  2. W czasie upałów bardzo ważne są kremy z wysokim filtrem. Jeśli nie mamy możliwości, aby jak najwięcej czasu spędzać w cieniu, regularnie używajmy kremu.
  3. Przetrwać upał pomogą nam także lekkie, zwiewne ubrania w jasnych kolorach. Unikajmy czarnych ubrań!
  4. Aby uniknąć udaru słonecznego, czy to podczas opalania, czy nawet w trakcie spaceru po mieście, warto mieć kapelusz, czapkę lub parasol przeciwsłoneczny. Naszym oczom pomogą oczywiście okulary przeciwsłoneczne.