7 sposobów, aby codziennie pić więcej wody

2018-03-09

Wszyscy wiemy, jak ważne jest regularne nawadnianie organizmu. Jednak coraz trudniej w codziennej bieganinie o to zadbać - brakuje nam czasu lub o tym zapominamy, a nasze ciało nie od razu daje jednoznaczne sygnały odwodnienia. Dlatego zebraliśmy dla Was garść wskazówek, w jaki sposób zacząć pić więcej wody, aby zachować zdrowie i zadbać o swój organizm.

1. Zawsze zaczynaj dzień od wypicia szklanki wody. Nic nie przygotuje organizmu do pracy lepiej niż woda (możesz do niej dodać cytrynę lub odrobinę miodu) - to zdrowsze rozwiązanie niż kawa! Wyrobisz sobie zdrowy nawyk, poprawisz metabolizm, przygotujesz układ trawienny.

2. W ten sam sposób kończ każdy dzień - pij pół szklanki wody przed snem.

3. Do wody możemy dodać też inne owoce i dodatki, nie tylko cytrynę. Truskawka, pomarańcza, grejpfrut, a nawet ogórek i mięta - to wszystko zachęci do picia wody.

4. Zainstaluj aplikację na telefon lub ustaw w telefonie przypomnienie kilka razy dziennie, aby sięgnąć po wodę.

5. Zawsze miej małą butelkę wody w torbie - w pracy, na uczelni, na mieście, na treningu. A w miejscu, w którym spędzasz najwięcej czasu (np. przy biurku) postaw dużą butelkę.

6. W notesie odhaczaj każdą wypitą szklankę wody. Z radością obserwuj, jak lista rośnie. To zachęci do regularnego picia wody.

7. 15-30 minut przed posiłkiem wypijaj małymi łyczkami szklankę wody. To kolejny dobry nawyk, który dodatkowo pozwoli utrzymać odpowiednią wagę.