Nawodnienie także w zimie!

2018-01-14

To mit, że zimą mamy mniejsze zapotrzebowanie na wodę niż latem. Naturalne jest, że odczuwamy mniejsze pragnienie, nie oznacza to jednak, by zmniejszać ilość wody pitej w ciągu dnia. Wyjaśniamy, dlaczego również zimą należy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu!

1. W czasie zimy zwalnia metabolizm, głównie ze względu na mniejszą aktywność fizyczną. Warto wypić szklankę wody 15 minut przed każdym posiłkiem, aby sprawdzić, czy nasz organizm nie myli uczucia pragnienia z uczuciem głodu.

2. Zimowe znużenie i zmęczenie może wynikać z niedoboru wody - dobrze jest zastąpić kawę szklanką wody, aby odzyskać energię.

3. Nie tylko latem nasza skóra i włosy narażone są na uszkodzenia - jeśli zimą będziemy się odpowiednio nawadniać, zachowamy je w dobrej kondycji.

4. Woda mineralna dostarcza niezbędnych witamin i minerałów, których może naszemu organizmowi brakować. Selenka Wieniec-Zdrój bogata jest w selen, lit, magnez, wapń i potas. Stanowi konieczne uzupełnienie minerałów niezbędnych do codziennego życia każdego człowieka. 

5. Woda poprawia działanie układu odpornościowego, ponieważ odpowiada za całościowy metabolizm, temperaturę ciała, pracę nerek, a także właściwy transport składników odżywczych!