Nietypowe sporty zimowe

2018-01-02

Pora wyrwać się z treningowej rutyny! Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najbardziej oryginalnych sportów zimowych. Odłóżcie na bok narty i łyżwy i przeczytajcie nasz artykuł, aby urozmaicić śnieżne i lodowe aktywności.

Fat biking

Fat biking, czyli jeżdżenie po śniegu na rowerze o specjalnie grubych oponach. Gratka nie tylko dla zapalonych kolarzy! Rower tego typu przystosowany jest do jazdy nawet w najtrudniejszych warunkach. W Polsce nie jest jeszcze zbyt popularny, ale za granicą w wielu miejscach można go wypożyczyć. Czekamy z niecierpliwością!

Curling

Curling to wyjątkowe szachy na lodzie - tę dyscyplinę olimpijską nazywa się w ten sposób, ponieważ gra wymaga odpowiedniej strategii, a zagrania mogą być bardzo złożone. Na taflę lodu wypuszcza się kamienne "pionki", które mają trafić do celu zwanego "domem".

Snowkiting

Jest to zimowa odmiana kitesufringu. Do uprawiania tej dyscypliny potrzebny jest wiatr oraz duża otwarta przestrzeń pokryta śniegiem lub lodem. Połączenie latawca pociągowego ze snowboardem lub nartami to wyjątkowe rozwiązanie!

Skijoring

Ta dyscyplina polega na wyścigu narciarzy ciągniętych przez psy lub konie. Skijoring znany był już w 1928 roku, kiedy był dyscypliną pokazową na Igrzyskach Olimpijskich w St. Moriz.

Snow polo

Polo na śniegu staje się coraz bardziej popularne. Aspen w Kolorado każdego roku jest gospodarzem Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie, fanów ma jednak na całym świecie.

Shovel racing

Po co nam sanki lub słynne, uwielbiane przez dzieci "jabłuszko" - oryginalnym rozwiązaniem jest łopata! To nie żart, lecz fakt - w Nowym Meksyku co roku odbywają się oficjalne turnieje tej dyscypliny.

Snowshoeing

Gdy uwielbiamy biegać, jednak na ziemi leży mnóstwo śniegu, nic nie musi nas powstrzymywać. Istnieje dyscyplina, w której biegacze zakładają na nogi rakiety śnieżne i biegną przez zaspy.