Chemik Bydgoszcz: inauguracja nowego sezonu

2017-08-06

Dziś, 6 sierpnia o godzinie 17:00, piłkarze sponsorowanej przez Selenkę Wieniec-Zdrój drużyny Chemika Bydgoszcz zainaugurują rozgrywki IV ligi. Jak mówi ich trener Piotr Gruszka, zespół ma za sobą udany okres przygotowawczy.

Chemicy w minionym sezonie nie zdołali się utrzymać w IV lidze, jednak latem rozegrali pięć sparingów, w których odnotowali aż 3 zwycięstwa, jeden remis i tylko jedną porażkę. Trener Piotr Gruszka jest zadowolony z postawy drużyny:

Myślę, że dobrze przepracowaliśmy lato, choć przez długi czas nie wiedzieliśmy, w której lidze zagramy. Na pewno jednak jestem zadowolony z pracy wszystkich zawodników na treningach i myślę, że drużyna będzie dobrze przygotowana do sezonu. Pochwalić muszę też naszych młodych piłkarzy, którzy z bardzo dobrej strony pokazywali się na zajęciach i w sparingach.

Chemicy przez kilka tygodni mogli liczyć, że otrzymają zaproszenie do III ligi w miejsce wycofanego KS Chwaszczyno, jednak ostatecznie poziom wyżej zagra KP Starogard. Maciej Kot, jeden z bardziej doświadczonych zawodników bydgoskiego zespołu, zapewnia, że zamieszanie nie odbije się na formie zespołu:

Rok temu było podobnie. Najważniejsze, że ta sytuacja nie miała wpływu na nasz skład ani na termin rozpoczęcia przygotowań.

Na dzisiejszej inauguracji Chemicy zmierzą się z Kujawiakiem Kowal. Trener Gruszka mówi o nich:

Z takimi zespołami i to jeszcze na wyjeździe w 1. kolejce nigdy nie gra się łatwo.

Latem zmienił się skład drużyny - pożegnali się z nią bramkarze Karol Murawski (Wda Świecie) i Paweł Laskowski (Unia Solec Kujawski), ale ich ma zastąpić wracający z wypożyczenia do Zdroju Ciechocinek Mariusz Tatera. W Chemiku nie ujrzymy już także Damiana Rysiewskiego (KP Starogard), Macieja Jarzembowskiego (koniec kariery), Jaya Jaskólskiego, Szymona Babiarza, Oskara Trzepacza i Oleksandra Kostiuka. Liczba Ukraińców w zespole się jednak nie zmieni, bo na Glinki trafił Borys Wasiutyn. Po stronie wzmocnień należy zapisać także napastnika Radosława Mika oraz piłkarzy z drużyn młodzieżowych.

Sztab szkoleniowy
Trener: Piotr Gruszka
Asystent trenera: Szymon Maziarz
Trener bramkarzy: Mariusz Tatera
Kierownik zespołu: Zbigniew Frasz
Fizjoterapeuta: Stanisław Kozłowski

Skład
Bramkarze: Jakub Bagiński, Damian Pawelski, Mariusz Tatera
Obrońcy: Beniamin Czajka, Robert Frasz, Wiktor Osiński, Mateusz Papaj, Borys Vasiutyn, Daniel Włosiński, Michał Żurowski.
Pomocnicy: Kamil Bagniewski, Kacper Bańka, Wiktor Dąbek, Maciej Kot, Szymon Maziarz, Daniel Michalski, Michał Mostył, Patryk Nowak, Paweł Olszewski, Adrian Włosiński, Gracjan Żeglarski
Napastnicy: Dawid Janicki, Robert Kawałek, Radosław Mik.