Łuczniczka Bydgoszcz przed nowym sezonem ekstraklasy

2017-07-28

Siatkarze Łuczniczki  Bydgoszcz zaczęli już treningi. W ostatni poniedziałek, 24 lipca, odbyła się konferencja prasowa, która  rozpoczęła przygotowania do sezonu 2017/2018. 

Do końca sierpnia drużyna siatkarzy będzie trenować w hali Łuczniczka oraz integrować się - w zespole doszło do wielu zmian kadrowych. Trenerem został Jakub Bednaruk, a jego asystentem reprezentant Polski, Przemysław Michalczyk. Z Łuczniczką będzie także współpracować trener przygotowania fizycznego, Michał Garnys.

Do składu drużyny dołączyło aż 7 nowych zawodników. Skład Łuczniki na sezon 2017/2018 wygląda następująco:

Atakujący: Bartosz Filipiak, Paweł Gryc
Rozgrywający: Patryk Szczurek, Piotr Sieńko, Edgardo Goas
Środkowi: Mateusz Sacharewicz, Michał Szalacha, Wojciech Jurkiewicz
Przyjmujący: Metodi Ananiev, Jakub Rohnka, Henrique Parreira Batagim, Kacper Bobrowski
Libero: Adam Kowalski, Wojciech Kowalski

Na wrzesień zostały zaplanowane sparingi: 7 i 8 września siatkarze wezmą udział w Turnieju Czterech Trenerów w Elblągu wraz z drużynami Lotos Trefl Gdańsk, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Indykpol AZS Olsztyn. Z tymi samymi zespołami oraz z GKS-em Katowice i Onico Warszawą Łuczniczka spotka się w dniach 15-17 września w Warszawie w XII Memoriale Zdzisława Ambroziaka. Kilka dni później, 22-23 września, odbędzie się Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej w Starachowicach, gdzie siatkarze ponownie spotkają się z Indykpolem AZS Olsztyn, a także z drużynami Cerrad Czarni Radom i Abiant Lycurgus Groningen, mistrzem Holandii.

Przed rozpoczęciem sezonu, 20 września, czeka ich także Mecz o Puchar Prezydenta Bydgoszczy. Natomiast pierwszy mecz Plus Ligi Łuczniczka rozegra 30 września z zespołem Onico Warszawa.

Obejrzyjcie galerię z treningu oraz konferencji prasowej na naszym Fanpage’u na Facebooku!