Jak aktywnie spędzić lato w mieście?

2017-06-30

Przed Wami wizja długiego lata w mieście, a chcielibyście spędzić je aktywnieciekawie i zdrowo?  To nic trudnego! Specjalnie dla Was zebraliśmy różnorodne rodzaje aktywności i sportów. To także alternatywne pomysły dla tych, którym znudził się popularny rower lub pływanie. Lato mobilizuje do próbowania nowych rzeczy oraz urozmaicania wolnego czasu. 

Sprawdźcie naszą listę i wybierzcie to, co podoba Wam się najbardziej!

Rolki przyjemny sposób na spędzenie wolnego czasuwbrew pozorom nie tylko dla najmłodszychJazda na rolkach doskonale wzmacnia mięśnie nóg oraz pośladków jednocześnie nie obciążając stawówmodeluje całą sylwetkę i pozwala spalić nawet 700 kalorii w ciągu godziny. W mieście z pewnością znajdziecie parki i place odpowiednie do jazdy na rolkach. Dodatkową zaletą rolek jest fakt, iż mogą one służyć jako środek transportu. 

Street workout

siłownię zostawcie na deszczowe dni; w dużych miastach coraz bardziej popularny staje się pochodzący z Zachodu street workout, polegający na wykorzystywaniu elementów zabudowy miejskiej do ćwiczeń. Ćwiczymy, gdy napotykamy murki, barierki, ławki… Jeśli macie opory przed takimi ćwiczeniamiposzukajcie grup zrzeszających miłośników street workoutuRazem raźniej! Aqua aerobik oraz zwykły aerobik

oprócz zwykłego aerobiku latem doskonale sprawdza się aqua aerobik (w krytych basenach można korzystać z niego o każdej porze roku, więc dla miłośników nic straconego!), który m.in. wzmacnia mięśnie pleców, nóg, ramion oraz brzucha, spala kalorie, dotlenia, a także poprawia kondycję i relaksuje.  

Badminton 

w najprostszej wersji, bez treningów i kosztownego sprzętu, zagracie w niego w każdym parku. Ta uproszczona odmiana badmintona to speed badminton, można w niego grać w dwie lub cztery osoby. Od stylu freestyle (czyli bez boiska, zasad czy limitów punktowych) po match według zasad turniejowych - każdy znajdzie coś dla siebie.Frisbee

coraz bardziej popularna gra, do której warto zachęcić nie tylko rodzinę, ale też… psa! Podstawowe zasady są proste: wystarczy rzucić krążek w taki sposób, aby osoba stojąca naprzeciwko mogła go złapać i odrzucić (w miarę potrzeb można te zasady urozmaicać; istnieje wiele odmian frisbee). Do gry wystarczy jedynie trochę przestrzeni, nie jest konieczna ani kondycja, ani doświadczenie. To doskonały sposób na trochę ruchu i dobrą zabawę!

Wspinaczka ściankowa

w każdym mieście znajdziecie ścianki do wspinaczki w budynkach lub na świeżym powietrzu. To doskonałe ćwiczenie na wytrzymałość, a także na silne ręce i nogi. Jako że zawsze zapewniona jest asekuracja w postaci liny, wspinanie w tej wersji jest całkiem bezpieczne!

 

Zachęceni do działania? Pamiętajcie, że każdy sport redukuje poziom stresu oraz ogólnie poprawia nastrój. Jest też doskonałym sposobem na poznanie nowych osób lub relaks w gronie przyjaciół!